Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzicom z Łajs tuż przed świętami odebrano dwójkę dzieci

Fot. K. Grabowska

W poniedziałek do szkoły w Nowej Wsi przyjechali urzędnicy i zabrali z lekcji Oliwię. Później pojechali do rodzinnego domu dziewczynki i zabrali jej 5-letniego brata Andrzeja.

Postanowienie o odebraniu dzieci dotarło do rodziców dopiero dwa dni później, a posiedzenie sądu, który tak zdecydował odbyło się 15 grudnia. Matka i ojciec mówią, że to dla nich szok, bo nikt ich wcześniej o niczym nie uprzedził.

W uzasadnieniu decyzji o odebraniu dzieci rodzicom z Łajs , wymieniano m.in. to, że zarówno Oliwia jak i Andrzejek przychodziły do szkoły i przedszkola zaniedbane.

-To absurd – mówi Teresa Anasińska dyrektor szkoły w Nowej Wsi, w której do poniedziałku uczyła się kilkuletnia Oliwia. I dodaje, że nikt z nią o tym nie rozmawiał i nikt nie prosił o opinię szkoły w tej sprawie. Teresa Anasińska przyznaje jednak, że warunki w jakich mieszka ta rodzina, są trudne, ale to nie powinno być powodem odbierania dzieci rodzicom, szczególnie przed świętami.

Z kuratorem, który sprawował nadzór nad rodziną z Łajs, autorom audycji nie udało się skontaktować.

Do wysłuchania audycji zapraszają Wojciech Chromy i Kinga Grabowska.

Posłuchaj audycji Śliska sprawa

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Redakcja: K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Śliska Sprawa
Mieszkańców Ługwałdu nie chcą przemysłowych hal za płotem

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Ługwałdu w gminie Dywity nie chce mieć w swoim sąsiedztwie przemysłowych obiektów. Za przysłowiowym płotem, już powstały trzy hale z przeznaczeniem na działalność...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV