Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice skatowali niemowlę. Chłopiec walczy o życie w szpitalu

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszeli rodzice trzymiesięcznego dziecka ze Szczytna. Jak powiedział Radiu Olsztyn szef tamtejszej prokuratury rejonowej Artur Bekulard, niemowlę zostało skatowane. Prokurator przyznał, że sprawa jest tak drastyczna, że brakuje słów na określenie sytuacji.

Rodzice przywieźli dziecko do lekarza w Szczytnie w poniedziałek. Ten natychmiast wezwał karetkę i 3-miesięcznego chłopca przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Lekarze walczą o życie dziecka, które ma rozległe obrażenia – mówi prokurator Artur Bekulard.

Są to liczne złamania kości kończyn dolnych i górnych kończyn, jak też kości czaszki i uraz mózgu. Dziecko jest w stanie bardzo ciężkim.

00:00 / 00:00

Ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Maria Dziejowska przyznała, że rokowania niepewne.

Niemowlę zostało przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych. Stan jest określany jako bardzo ciężki z rokowaniem niepewnym. Dziecko jest w stanie zagrożenia życia.

Urazy świadczą o tym, że dziecko było od dłuższego czasu katowane. Prokurator Artur Bekulard przekazał Radiu Olsztyn, że rodzice dziecka: 22-letnia matka i 25-letni ojciec zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Trwa procedura umieszczenia go w rodzinie zastępczej.

Zarzuty znęcania ze szczególnym okrucieństwem, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i finalnie usiłowania zabójstwa. Skierowaliśmy wnioski o tymczasowe aresztowanie rodziców na 3 miesiące. Czekamy na ich rozpoznanie przez sąd.

00:00 / 00:00

Ze względu na dobro śledztwa, prokuratura nie podaje szczegółów wyjaśnień, jakie złożyli rodzice skatowanego dziecka.

 

Autor: W. Chromy/PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, szpital, szczytno, niemowle, szpital dziecięcy, rodzice, znęcanie się, próba zabójstwa, uwaga, pilne, skatowane niemowlę
Uroczysta promocja oficerska w Szczytnie. Policjanci przyjechali z całej Polski

168 policjantów z całej Polski odebrało promocję na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Przed uroczystością złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów pomordowanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV