Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice skarżą decyzję prokuratury

Z powodu niewykrycia sprawcy Prokuratura Rejonowa w Iławie umorzyła śledztwo ws. wypadku na wiejskim boisku w Łążynie koło Lubawy. Rodzice chłopca, na którego przewróciła się bramka, złożyli zażalenie na tę decyzję.

Prokuratura badała okoliczności wypadku, do którego doszło w sierpniu ub. roku na boisku wiejskiego klubu piłkarskiego w Łążynie k. Lubawy. Nastolatek, na którego przewróciła się metalowa bramka, doznał ciężkiego urazu głowy.

W ocenie prokuratury powodem przewrócenia się bramki było usunięcie przez nieustaloną osobę metalowych kotew, którymi była ona przytwierdzona do podłoża. Zdaniem śledczych do wypadku mogło przyczynić się także zachowanie poszkodowanego, który zawiesił się dłońmi na poprzeczce bramki.

Śledczy uznali, że winy za wypadek nie można przypisać władzom miejscowego Ludowego Zespołu Sportowego, które odpowiadają za bezpieczeństwo na obiekcie. Klub ma licencję PZPN, dopuszczającą boisko do użytkowania. Obiekt nie jest ogrodzony i poza piłkarzami korzysta z niego miejscowa młodzież. Bramki wykonali w czynie społecznym mieszkańcy wsi. Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne.

Matka poszkodowanego w wypadku 15-letniego Artura S. powiedziała, że w ostatnich dniach złożyła zażalenie na tę decyzję. Jej zdaniem do wypadku doszło dlatego, że bramka nie była należycie zabezpieczona. Jak dodała, chłopiec do dzisiaj nie odzyskał w pełni zdrowia. Po wypadku przeszedł trepanację czaszki, operację usunięcia krwiaka mózgu i rekonstrukcji szczęki.

Do podobnego wypadku na wiejskim boisku doszło rok wcześniej pod Braniewem, gdzie bramka przygniotła 8-letnią Magdę. Dziewczynka zmarła na skutek rozległych obrażeń głowy. Według prokuratury w tym przypadku bramka była zbudowana wadliwie i zagrażała bawiącym się w pobliżu dzieciom. O przyczynienie się do tragedii oskarżono urzędnika gminy Damiana S., który odpowiadał za stan boiska. Proces w tej sprawie toczy się przed sądem w Braniewie.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura
Prokuratura w Remedium

Do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęły dwa wnioski o upadłość firmy Remedium. Jeden złożony przez jej wierzyciela, drugi przez przedstawiciela. Śledztwo ma ustalić czy firma prowadziła...

Zamknij
RadioOlsztynTV