Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura w Remedium

prokurator Mieczysław Orzechowski, fot. Adam Socha

Do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęły dwa wnioski o upadłość firmy Remedium. Jeden złożony przez jej wierzyciela, drugi przez przedstawiciela.

Śledztwo ma ustalić czy firma prowadziła działalność bankową bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego – poinformował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Mieczysław Orzechowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę nad sytuacją finansową spółki. Tymczasem do siedziby Remedium przy ulicy Kajki w Olsztynie zgasza się coraz więcej osób, które chcą odzyskać pieniądze wpłacone na lokaty.

Przypomnijmy – spółka oferowała kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, inwestycyjne a także zakładanie lokat osobistych i dla firm oraz inwestowanie w energetykę wiatrową. Pierwsze problemy z odzyskaniem pieniędzy klienci zaczęli mieć jesienią ubiegłego roku.

Rozmowa Leszka Cimocha z prokuratorem Mieczysławem Orzechowskim:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Orzechowski
lekcja w szkole, fot. Radio Olsztyn. jpg
Czy dyrektor bił uczniów?

Dyrektor szkoły podstawowej w Wieliczkach koło Olecka nadal jest zawieszony, a prokuratura wciąż prowadzi postępowanie wyjaśniające w jego sprawie. Rodzice kilkorga uczniów twierdzą, że dyrektor bił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV