Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rodzice są teraz coraz bardziej świadomi i wiedzą jak ważny jest ruch dla dziecka”. Dziś w Bliższych spotkaniach o zajęciach dodatkowych dla dzieci

Fot. fotolia.plszkoła

Szacuje się, że co drugi rodzic posyła swoje dziecko na zajęcia dodatkowe. Za jedno spotkanie takich zajęć trzeba średnio zapłacić od 20 do 90 złotych. Okazuje się, że często dzieci chodzą na zajęcia dodatkowe, żeby nie zawieść chociażby rodziców czy rodzeństwa.

Elżbieta Strzałka – pedagog szkolny była gościem Bliższych spotkań.

I. Malewska. Wybór zajęć dodatkowych jest ogromny.

E. Strzałka: Dodatkowych zajęć jest mnóstwo – od zajęć rozwijających uzdolnienia po zajęcia specjalistyczne, wyrównawcze – w zależności, czego każdy potrzebuje i jaki ma plan na swoją edukację oraz funkcjonowanie w szkole. Każdy znajdzie coś dla siebie: zajęcia kulinarne, język angielski, matematykę i wiele, wiele innych.

I. Malewska: Dziś tych możliwości, zarówno dzieci jak i rodzice maja dużo więcej niż kiedyś?

E. Strzałka: Tak, zdecydowanie i z każdym rokiem jest coraz więcej. Jest to zasługa kadry nauczycielskiej, która jest wszechstronnie przygotowana do pracy. Potrafią zaproponować uczniowi dosłownie wszystko.

I. Malewska: Jak ważne jest próbowanie różnych dyscyplin, różnych form zajęć dodatkowych?

E. Strzałka: Jest to bardzo ważne. Dziecko musi próbować, poznawać nowe formy aktywności. Przy tym rozwija się społecznie, emocjonalnie i intelektualnie. Wszystko ma znaczenie.

Posłuchaj rozmowy z Elżbietą Strzałką

Wrzesień i początek października, to jest czas, kiedy w naszym grafiku tygodniowym pojawiają się kolejne zapisy dotyczące zajęć dodatkowych. Dzieci bardzo często spośród nich wybierają taniec.

Anna Boguta – instruktorka tańca była Gościem Izabeli Malewskiej.

I. Malewska: Zainteresowanie tańcem jest ogromne, prawda?

A. Boguta: Na całe szczęście bardzo duże. Mamy grupy dzieci od trzeciego roku życia. Są to malutkie dzieci, a rodzice już się interesują mimo, że w zajęciach dodatkowych w przedszkolu też są zajęcia taneczne, zajęcia ruchowe, rytmika. Rodzice i tak na początku edukacji przedszkolnej szukają zajęć dodatkowych. Dzieciaczki w wieku szkolnym też się już interesują, same. Pytają rodziców czy mogłyby chodzić na zajęcia. Widzą, że koleżanka chodzi na zajęcia lub obejrzały coś w telewizji. Bardzo nas cieszy, że dzieci same z siebie chcą się ruszać, a rodzice na szczęście motywują do tego i zapisują.

Posłuchaj rozmowy z Anną Bogutą

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wśród zajęć dodatkowych króluje język angielski, ale dzieci, które lubią w sobie odkrywać nowe talenty decydują się także na zajęcia sportowe. Tu najpopularniejsze są: piłka nożna, pływanie, tenis, sztuki walki, a ostatnio na popularności zyskuje jazda konna. Są także zajęcia muzyczne, plastyczne, zajęcia teatralne i taneczne.

Na jakie jeszcze zajęcia lubią chodzić dzieci?

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bliższe spotkania
„Im krótszy skład, tym lepiej”. W Bliższych spotkaniach o kosmetykach naturalnych

Polska jest szóstym rynkiem kosmetycznym w Europie. Jego wartość w 2016 roku wyniosła 16 miliardów złotych podczas, gdy w 2002 było to 9 miliardów złotych. Szczególnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV