Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzeństwo zamknięte w nagrzanym aucie. Mogło dojść do tragedii

Zdjęcie jest ilustracją do informacji

Mimo apeli, podczas upałów, wiąż zdarzają się przypadki pozostawiania dzieci w samochodach. Takie zdarzenie miało miejsce w Olsztynie.

Jak powiedział Kamil Sułkowski, rzecznik olsztyńskiej Straży Miejskiej, na ulicy Wyzwolenia do patrolu podszedł przechodzień, który wskazał zamknięte w samochodzie dwie dziewczynki w wieku 2 i 7 lat.

Strażnikom udało się otworzyć bagażnik i wyciągnąć dzieci z rozgrzanego auta. Starsza z dziewczynek powiedziała, że rodzice poszli załatwiać sprawy do pobliskiego urzędu. Tam odnaleźli ich strażnicy.

00:00 / 00:00

Pamiętajmy, że gdy na zewnątrz temperatura osiąga ponad 30 st. C., w zamkniętym aucie pozostawionym na słońcu już po kilkunastu minutach może być nawet 70 st. C. Takie warunki są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt. Szczególnie zagrożone są dzieci, które już po 2-3 minutach mogą stracić przytomność.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, dzieci, straż miejska, samochód, upał
Lekarz: podczas upałów nie pij zimnej wody

Nawadnianie organizmu podczas wysokich temperatur jest kluczowe. Jednak temperatura wody powinna być zbliżona do temperatury naszego ciała. Nie powinniśmy pić zimnej wody - przestrzega kardiolog Robert...

Zamknij
RadioOlsztynTV