Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robią świece dla walczącej Ukrainy. „Im więcej nas, tym więcej ogrzanych serc”

Fot. M. Stankiewicz

Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa w Elblągu włącza się do akcji produkcji świec okopowych dla walczącej Ukrainy. Zrobią je działaczki tej organizacji i dorośli wolontariusze, którzy już zgłaszają się ze wsparciem.

Materiałem na świece są odpady – czyste puszki z grubej blachy po produktach spożywczych, zwykły karton oraz resztki świec. Stowarzyszenie zwraca się do elblążan i mieszkańców regionu, organizatorów studniówek czy balów karnawałowych o zbieranie tych przedmiotów i dostarczanie do punktów przyjęć.

Jestem otwarta na każdą propozycję, bo im więcej nas, tym więcej ogrzanych serc. Nie tylko zagrzanych posiłków czy dłoni, bo światło daje ciepło, a jak ciepło to jakoś lżej

– apeluje Agnieszka Łowczak z Rodziny Wojskowej.

00:00 / 00:00

Do pomocy zgłosiły się już lokalne organizacje pozarządowe, które zajmują się od lutego ubiegłego roku pomocą dla Ukrainy i jej obywateli mieszkających w Elblągu i powiecie. Pierwsza partia świec wyruszy do miejsc przeznaczenia w połowie lutego razem z transportem humanitarnym.

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Staniewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Robią świece dla ukraińskich żołnierzy. „Można się przy nich ogrzać i zagotować wodę”

Więcej w Ukraina, świece
Chcą pracować w polskiej służbie zdrowia. Rusza kurs dla medyków z Ukrainy

Rozpoczyna się kurs dla osób wykonujących zawody medyczne, które przyjechały zza wschodniej granicy i chcą pracować w polskiej służbie zdrowia. Kurs e-learningowy jest bezpłatny i dotyczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV