Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Gontarz: Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej byłoby sprzeczne z logiką, bo obostrzenia sanitarne są powoli luzowane

Poseł PiS Robert Gontarz

Zagłosuję za przeprowadzeniem wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Robert Gontarz.

Podkreślał, że taki sposób głosowania – w trakcie pandemii koronawirusa – jest bezpieczniejszy niż tradycyjny.

Uważam, że wszyscy politycy, którym zależy na prawie, zdrowiu i bezpieczeństwie obywateli również powinni tak zagłosować.

Robert Gontarz podkreślał, że ewentualnym sposobem na przełożenie wyborów, jest zmiana konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat, co proponuje Porozumienia Jarosława Gowina. W Porannych pytaniach poseł PiS krytykował opozycję za to, że nie chce poprzeć takiego rozwiązania.

Zdaniem Roberta Gontarza nawoływanie do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest w tej chwili nawoływaniem do złamania konstytucji. Tak parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do postulatów opozycji, która uważa, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej byłoby potwierdzeniem aktualnej sytuacji w kraju i przy okazji dałoby możliwość odroczenia wyborów prezydenckich.

Gość Radia Olsztyn mówił, że stan klęski żywiołowej „można wprowadzić tylko, jeśli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające”:

To dzięki ustawie z 5 grudnia 2008 roku, przyjętej podczas rządów Platformy Obywatelskiej, oraz dzięki specustawie z 2 marca 2020 roku wszystkie działania podejmowane przez rząd są jak najbardziej zgodne z prawem. Zatem wprowadzenie stanu klęski żywiołowej jest nawoływaniem do złamania konstytucji.

Poseł PiS twierdzi też, że – w tej chwili – wprowadzenie stanu klęski żywiołowej byłoby sprzeczne z logiką, bo obostrzenia sanitarne są powoli rozluźniane.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, wybory, Robert Gontarz
B. Orzechowska: gospodarka nie może być zamrożona. J. Wcisła: otwarcie żłobków czy przedszkoli obciąży samorządy

Termin wyborów prezydenckich oraz odmrażanie gospodarki w czasie pandemii – to tematy, o których w Porannych pytaniach rozmawiali goście Marka Lewińskiego senatorowie: Bogusława Orzechowska z PiS...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV