Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rezygnacje dyrektora i wicedyrektora szpitala uniwersyteckiego. Jaki jest powód?

fot. Przemysław Getka

Radosław Borysiuk nie jest już dyrektorem szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie, rezygnację złożył także wicedyrektor.

Konflikt między lekarzami a dyrekcją szpitala doprowadził do odwołania dyrektora Radosława Borysiuka. W oświadczeniu wydanym przez rzecznika Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Wiolettę Ustyjańczuk – podana została przyczyna takiej decyzji.

Rezygnację złożył na prośbę Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Jerzego Przyborowskiego. Przyczyną rezygnacji była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych.

00:00 / 00:00

Do dymisji podał się także wicedyrektor dr Łukasz Grabarczyk, a funkcję dyrektora objął tymczasowo Maciej Kamiński, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych.

Nieoficjalnie mówi się, że podłożem konfliktu są nieporozumienia między wicedyrektorem a jedną z koordynatorek oddziału oraz złożenie przez dyrektora zawiadomienia do prokuratury w związku z nieprawidłowościami.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, odwołanie, oświadczenie
Parafia odwołuje się od kary za wycinkę drzew na cmentarzu

Parafia rzymskokatolicka w Nowej Wsi Ełckiej złożyła odwołanie od administracyjnej kary pieniężnej za nielegalną wycinkę 269 drzew z miejscowego cmentarza. Urząd Gminy w Ełku nałożył na...

Zamknij
RadioOlsztynTV