Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remont zabytkowej Biblioteki Elbląskiej zakończy się szybciej niż zakładano

Biblioteka Elbląska

Wszystko wskazuje na to, że ogromny remont zabytkowego obiektu Biblioteki Elbląskiej zakończy się znacznie wcześniej niż zakładał program prac.

Mowa jest o kilku miesiącach, bo zakończenie prac pierwszego etapu miał być w październiku, a będzie latem – informuje Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji w elbląskim ratuszu.

00:00 / 00:00

Ten pierwszy etap prac w Bibliotece Elbląskiej to m.in.: montaż izolacji przeciwwilgociowej, wymiana dachu, okien i drzwi, czy stworzenie iluminacji budynku. Zagospodarowany zostanie także biblioteczny dziedziniec. To nie wszystko, bo w drugim etapie powstanie nowoczesna wystawa interaktywna o historii Biblioteki i o Kanale Elbląskim. To będzie gotowe za rok.

00:00 / 00:00

Koszt prac obu etapów remontu Biblioteki Elbląskiej to ponad dziewięć milionów złotych. Siedem milionów złotych to dofinansowanie z funduszy unijnych. Dodajmy, obecna siedziba Biblioteki Elbląskiej to zabytkowy zespół szpitala św Ducha. Został zbudowany w pierwszej połowie XIII wieku. Jest jednym z najcenniejszych zabytków i podlega opiece konserwatorskiej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, modernizacja, prace, Biblioteka Elbląska
Powiat kętrzyński z rządową promesą na budowę i naprawy dróg. Starostwo złożyło aż siedem wniosków

1 milion 425 tysięcy złotych - tyle wynosi promesa udzielona powiatowi kętrzyńskiemu na przebudowę drogi powiatowej Mołtajny - Barciany. Chodzi o ponad 2-kilometrowy odcinek z Barcian...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV