Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat kętrzyński z rządową promesą na budowę i naprawy dróg. Starostwo złożyło aż siedem wniosków

1 milion 425 tysięcy złotych – tyle wynosi promesa udzielona powiatowi kętrzyńskiemu na przebudowę drogi powiatowej Mołtajny – Barciany.

Chodzi o ponad 2-kilometrowy odcinek z Barcian do Bobrowa. Starostwo dostało na to zadanie dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. To 50 procent kosztów – mówi starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

Samorządy gminne, lokalne i powiatowe nie miały jeszcze takiego rządowego wsparcia finansowego jak Fundusz Dróg samorządowych. Ufam, że będzie to można wykorzystać z korzyścią dla mieszkańców naszej gminy i powiatu. Poziomy dofinansowania są na tyle atrakcyjne, że budżety samorządów lokalnych będą mogły sobie poradzić z planowaniem inwestycji na kilka lat do przodu.

Takie plany ma właśnie starostwo kętrzyńskie, które do Funduszu Dróg Samorządowych złożyło siedem wniosków. Chodzi o wsparcie remontów dróg we wszystkich gminach powiatu. Jak mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wnioski są już po wstępnej weryfikacji.

Przeszły ocenę formalną, teraz czas na ocenę merytoryczną. Następnie stosownie do dochodów poszczególnych samorządów i ich sytuacji finansowej będziemy przedstawiali propozycje dofinansowania. Te możliwości kształtują się pomiędzy 50, a 80 procent i jest to novum w stosunku do poprzednich programów.

Tylko w 2019 roku z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie zmodernizowanych 51 dróg na Warmii i Mazurach za sumę blisko 75 mln złotych.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Kętrzyn, budowa, remont, pieniądz, powiat kętrzyński, promesa
W Kętrzynie uczczono 28. rocznicę powołania do życia straży granicznej

Z okazji jubileuszu na placu apelowym warmińsko-mazurskiego oddziału pograniczników w Kętrzynie odbył się uroczysty apel. Był to czas podziękowań i gratulacji za wykonywaną służbę. Zasłużonych funkcjonariuszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV