Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remont DW527 i sprawa kolei nadzalewowej tematami Porannych Pytań z Elbląga

Fot. A. Chmielewska

Prawie 40 mln zł kosztować będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 527 od Kwietniewa w gminie Rychliki do granicy województwa. Samorząd województwa przyjął ostatnio uchwałę, dzięki której do przekazanych na ten cel 30 mln zł można dołożyć kolejnych 7 mln zł, co pozwoli przeprowadzić inwestycję – informuje gość Porannych Pytań Marcin Kazimierczuk, radny sejmiku województwa z klubu PiS.

To ważna droga, a w fatalnym stanie. Od dawna o jej remont walczyli mieszkańcy, sołtysi, a nawet proboszczowie.

Niestety radny nie ma tak dobrych wiadomości w sprawie kolei nadzalewowej, która – zdaniem Marcina Kazimierczuka – powinna być komplementarna z realizowaną budową nowej drogi wodnej. Przekop i kanał są już gotowe, można by pomyśleć o przywróceniu kolei, która jest wyjątkową atrakcją Zalewu Wiślanego.

Radny uważa też, że dla rozwoju regionu ważne jest dokapitalizowanie Portu Morskiego w Elblągu. Pomysł przejęcia części udziałów przez Skarb Państwa da gwarancję, że port dostosuje się do wymogów drogi wodnej. Jesteśmy jednym państwem, czy to jest gmina miejska Elbląg, czy inna gmina w powiecie jesteśmy jedną Polską i to jest najważniejsze – mówił radny PiS.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
K. Jurgiel o założeniach Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej

Europoseł PiS Krzysztof Jurgiel twierdzi, że główne założenia Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej są dobre. To dokument, który warunkuje sposób przyznawania unijnych pieniędzy na...

Zamknij
RadioOlsztynTV