Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

K. Jurgiel o założeniach Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej

Krzysztof Jurgiel. Fot. P. Getka

Europoseł PiS Krzysztof Jurgiel twierdzi, że główne założenia Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej są dobre. To dokument, który warunkuje sposób przyznawania unijnych pieniędzy na rolnictwo w kolejnej perspektywie finansowej.

Krzysztof Jurgiel podkreślał, że środki unijne będą stanowiły jedną trzecią polskiego budżetu na rolnictwo, który w przyszłym roku będzie na poziomie 60 miliardów złotych.

Cele, które mają być realizowane, to 9 celów w 3 głównych obszarach: modernizacja gospodarstw i innowacje, mamy ochronę środowiska, łagodzenie klimatu, ochrona różnorodności biologicznej. Obszar rozwoju obszarów wiejskich, a więc promowanie zatrudnienia. Są to te 3 cele i z tego wynika budżet.

– Popieram pomysł zwiększenia środków na dobrostan zwierząt – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS. Zgodnie z założeniami Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na pomoc dla polskich hodowców, którzy dobrowolnie wprowadzają podwyższone standardy dobrostanu zwierząt, przeznaczonych zostanie ponad 16 miliardów złotych.

Zabiegało o to stowarzyszenie hodowców bydła, wieprzowiny i innych rodzajów działalności. Na pewno ta dochodowość zostanie zwiększona

– mówił europoseł Jurgiel.

Nowa, Wspólna Polityka Rolna ma być wdrożona od 1 stycznia. Jak twierdzi Komisja Europejska, ma sprawić, że europejski sektor rolny będzie bardziej zrównoważony, odporny i nowoczesny.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zagraniczny ekspert o kanale Mierzei Wiślanej: Polska uwolni się od Rosji i rozwinie swój potencjał

- W otwarciu kanału Mierzei Wiślanej uderzający jest nie tyle fakt, że Polska zbudowała kanał umożliwiający odblokowanie portu w Elblągu, ile raczej gwałtowny sprzeciw, z jakim...

Zamknij
RadioOlsztynTV