Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowo dużo pacjentów covidowych pod respiratorami

W piątek w szpitalach Warmii i Mazur było 123 chorych na COVID-19, wymagających terapii respiratorowej. To najwyższa liczba zajętych respiratorów w regionie od początku pandemii.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że w całym województwie są obecnie 1464 łóżka covidowe, z czego zajętych jest 974 – czyli 67 proc. W porównaniu z ostatnim poniedziałkiem jest o 62 hospitalizowanych mniej.

Szpitale mają też 174 łóżka respiratorowe dla chorych z COVID-19, a zajęte są 123 z nich, tj. 71 proc.

Liczba zajętych respiratorów jest najwyższa od początku pandemii

– zaznaczył Krzysztof Guzek.

W tym tygodniu w województwie było o około tysiąca zakażeń mniej niż w ubiegłym. Wzrost liczby osób wymagających terapii respiratorowej, mimo spadku obłożenia łóżek szpitalnych, z pewnością świadczy o częstości występowania ciężkiego przechodzenia choroby. Głównym powodem jest to, że część osób trafia do szpitala w zaawansowanym stadium choroby.

W tym tygodniu zwiększono bazę łóżek w Iławie, Działdowie i w Giżycku. Po świętach będzie ich więcej również w Szczytnie, Lidzbarku Warmińskim i w Nowym Mieście Lubawskim.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w piątek na Warmii i Mazurach potwierdzono 662 nowe zakażenia koronawirusem. Wskaźnik zakażeń wyniósł 4,66 na 10 tysięcy mieszkańców i był drugim z najniższych w kraju, po województwie podlaskim.

Resort podał również, że regionie zmarło 18 osób – jedna wyłącznie na COVID-19, a 17 w wyniku współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami.

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w respirator, koronawirus
Bliższe Spotkania – 02.04.2021

Izolacja, kwarantanna, praca i nauka zdalna, ograniczony kontakt z osobami bliskimi oraz lęk o zdrowie  nie wpływają dobrze na naszą psychikę. Szczególnie ciężki czas dla nas...

Zamknij
RadioOlsztynTV