Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa liczba jachtów na Guziance. „Jesteśmy na ostatniej prostej sezonu żeglugowego”

Nowa śluza na Guziance. Fot. M. Zbrożek

Kończy się sezon żeglarski na Mazurach. W tym roku na szklaku Wielkich Jezior Mazurskich było zadecydowanie więcej jachtów niż w latach poprzednich.

Widać to po liczbie jednostek, które korzystały ze śluz na Guziance – mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Jesteśmy na ostatniej prostej sezonu żeglugowego. Do tej pory przez śluzę Guzianka II przeprawiło się ponad 12 tysięcy jednostek pływających. Przez starą śluzę prawie 7 tysięcy. To jest bardzo dobry wynik. Mamy ciepły wrzesień, mamy nadzieję na ciepły październik, więc wszystkich serdecznie zapraszamy na Mazury.

Do tej pory przez śluzę Guzianka II przeprawiło się 12 tysięcy jednostek, a przez starą Guziankę 7 tysięcy. Ta liczba na pewno będzie większa, bo jachty jeszcze pływają. Zanim wybudowano nową śluzę na Guziance, ze starej co roku korzystało około 15 tysięcy jednostek pływających.

Nowa śluza na Guziance. Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, Wielkie Jeziora Mazurskie, śluza, Guzianka
Na Pisie powstanie stopień wodny. Inwestycja będzie kosztowała 100 mln zł

Stopień wodny na Pisie będzie składał się z jazu, hydroelektrowni, śluzy i przepławki dla ryb. Będzie częścią większego projektu, realizowanego przez Wody Polskie, czyli udrożnienia drogi...

Zamknij
RadioOlsztynTV