Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rekonstrukcja rządu to efekt konsultacji pani premier z prezesem PiS”. Marszałek senatu Stanisław Karczewski gościem Porannych Pytań

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski

Gościem Porannych Pytań był marszałek senatu Stanisław Karczewski. Aleksandra Skrago rozmawiała miedzy innymi o proteście lekarzy, zapowiadanej rekonstrukcji rządu, pomocy Polonii i dekomunizacji ulic.

Coraz głośniej mówi się o rekonstrukcji rządu, z różnych stron padają różne propozycje i pomysły. Marszałek  zaprzeczył jakoby miał zostać ministrem zdrowia.

Dziennikarz zapytał mnie, czy nie przyjąłbym propozycji objęcia stanowiska ministra zdrowia. Odpowiedziałem, że jeżeli byłaby taka propozycja, to bardzo poważnie bym się nad nią zastanowił. Ale nie ma takiej propozycji (…), a ja mam swoje zadania i funkcję, do której nie jestem przyspawany. Minister Radziwiłł ma, w stosunku do poprzednich ministrów, bardzo dobre oceny społeczne. Wnikliwie analizuję wszystkie sondaże i ma on o wiele lepszą ocenę niż poprzedni ministrowie. Jest on niezwykle aktywny (…)

Marszałek tłumaczył, że wymiania na stanowiskach ministerialnych to norma polityczna po dwóch latach sprawowania władzy.

Rekonstrukcja rządu to efekt konsultacji i rozmów pani premier z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (…) To on jest autorem naszego sukcesu. To on skonstruował listę i program. Oczywiście zastanawiamy się, rozmawiamy, ale zmian dokonuje pani premier. Szefowa rządu powiedziała, że już jest przygotowana do zmian, nie będą one bardzo duże, ale będą.

Posłuchaj całej rozmowy Aleksandry Skrago ze Stanisławem Karczewskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski: Zwiększymy nakłady na organizację kolonii polonijnych dzieci. Marszałek wizytował kolonie na Warmii i Mazurach

Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził polonijne dzieci, które spędzają wakacje na Warmii i Mazurach. Najpierw w Olsztynie spotkał się z grupą z Rosji i Ukrainy, która...

Zamknij
RadioOlsztynTV