Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy Unia wypłaci Polsce pieniądze? Posłuchaj parlamentarzystów z regionu

Bogusława Orzechowska i Jerzy Wcisła

O Krajowym Planie Odbudowy i próbie uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu mówili w Porannych Pytaniach goście Krzysztofa Kaszubskiego: senator PiS Bogusława Orzechowska i poseł PO Jerzy Wcisła.

– Unii Europejskiej jest na rękę, żeby nie płacić Polsce pieniędzy z KPO – przekonywała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS. Bogusława Orzechowska dodała, że Unia kiedyś te pieniądze i tak będzie musiała wypłacić.

Tu każdy powód i pretekst są na rękę, tym bardziej, że mamy polskich parlamentarzystów  w Unii Europejskiej, którzy sami zablokowali wypłatę pieniędzy Polsce.

Jak przekonywał senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła, pieniądze czekają.

Księgowy Unii Europejskiej może to szybko podpisać i przekazać te pieniądze. Polska musi tylko spełnić warunki, a nie robi tego, bo Ziobro rozgrywa swoją politykierską robotę w skali krajowej i nie zgadza się na likwidację Izby Dyscyplinarnej.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział wczoraj, że wypłata środków z Krajowego Planu Odbudowy nastąpi najprawdopodobniej we wrześniu. Wcześniej trzeba jednak pokonać kamienie milowe, które zostały wynegocjowane.

– Warto było przeprowadzić to głosowanie – tak o nieudanej próbie uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu mówiła Bogusława Orzechowska. Senator PiS podkreśliła, że marszałek nie skorzystał z szansy na oczyszczenie swojego nazwiska.

To zwycięstwo jest zwycięstwem pozornym. Myślę, że jest to utrata szansy na oczyszczenie pana marszałka z zarzutów. Wiadomo, że osobą, która decyduje jest sędzia a nie prokurator.

– Mam nadzieję, że zamknęliśmy tę sprawę – dodał poseł PO/KO Jerzy Wcisła.

Chodziło o to, żeby dalej grillować marszałka, a nie, żeby go skazać. Grillowano go już wcześniej w mediach społecznościowych, szukano świadków, którzy pokazaliby jakieś dowody. Przesłuchano 200 osób, przygotowano 4 akty oskarżenia na zasadzie, że ktoś widział, jak ktoś dawał kopertę.

Za uchyleniem marszałkowi Grodzkiemu immunitetu głosowało 46 senatorów PiS oraz Lidia Staroń z Koła Senatorów Niezależnych. Przeciw było 52 senatorów opozycji.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, PO, Jerzy Wcisła, Bogusława Orzechowska, marszałek Senatu
Robert Gontarz: przekop Mierzei Wiślanej to alternatywa naszej polityki morskiej

O rozwoju gospodarczym subregionu mówił goszczący w Porannych Pytaniach Robert Gontarz - najmłodszy poseł w parlamencie, z którym rozmawiała Mira Stankiewicz. Parlamentarzysta PiS startował z elbląskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV