Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regionalny lockdown, szczepienia i unijne pieniądze. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Debata w Radiu Olsztyn

O sytuacji epidemicznej w kraju, szczepieniach przeciwko COVID-19, ewentualnym luzowaniu obostrzeń i kontroli KAS, dotyczącej unijnych pieniędzy w województwie warmińsko-mazurskim rozmawiali goście audycji My, Wy Oni.

Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja
  • Wojciech Ziober – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Małgorzata Matuszewska-Boruc – Lewica
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Wasiela – Prawo i Sprawiedliwość

TEMAT 1.

Epidemiczne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Czy szczyt trzeciej fali już za nami? Jak można ocenić tempo szczepień? Czy luzowanie obostrzeń przed majówką jest realne?

TEMAT 2.

W sobotę obchodziliśmy 11. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Od 11 lat trwa też śledztwo w sprawie tej katastrofy – Prokuratura Krajowa w ubiegłym tygodniu poinformowała o jego kolejnym przedłużeniu. Żadnego ostatecznego raportu nie przedstawiła też specjalna podkomisja kierowana przez Antoniego Macierewicza. Czy to śledztwo i prace komisji mogą faktycznie przynieść jakieś nowe informacje o przyczynach katastrofy?

TEMAT 3.

To temat dotyczący unijnych pieniędzy w województwie warmińsko-mazurskim. Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła kontrolę, której wynikiem – jak twierdzi część radnych sejmiku województwa – może być utrata przez region 26 milionów złotych. Czy to realne zagrożenie?

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Piasecka za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Profilaktyka przede wszystkim”. Palacze pod lupą lekarzy z olsztyńskiego szpitala pulmonologicznego

W Polsce północno-wschodniej ruszył specjalny program wczesnego wykrywania raka płuc. Jest kierowany do palaczy lub osób w wieku od 50 do 74 lat, które palą lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV