Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wydała dwie opinie ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Fot. Ł. Sadlak

W postępowaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie otrzymała dwie opinie z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. W pierwszej opinii wskazano na braki w dokumentacji, druga wydana była już z uwzględnieniem dodatkowych informacji.

Poinformowała o tym rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie Justyna Januszewicz. W pierwszej opinii RDOŚ w Gdańsku wskazał na pewne braki w dokumentacji środowiskowej, które w następstwie zostały uzupełnione przez inwestora, czyli Urząd Morski w Gdyni” – podała Januszewicz.

Teraz strony postępowania do 27 listopada mają czas na zapoznanie się z dokumentacją. Po tym terminie zostanie wydana decyzja kończąca postępowanie. Budowa nowej drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym to kluczowy projekt rządu PiS.

Jak zapowiada resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej pierwsze jednostki przez kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną będą mogły przepłynąć w 2022 r. Inwestycja ma kosztować ok. 880 mln zł; będzie finansowana w całości z budżetu państwa.

Według rządu przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja kluczowa, która ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury, a jednocześnie projekt ten realizowany jest pod kątem bezpieczeństwa państwa.

 

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, Urząd Morski w Gdyni
Zakończyły się konsultacje uzupełniające w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

Do dziś osiem podmiotów złożyło kilkadziesiąt uwag w konsultacjach społecznych dotyczących budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Ocenę oddziaływania na środowisko opracowuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV