Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Region wzbogacił się o 10 Ambasadorów Zdrowia

10 lekarzy rodzinnych z Warmii i Mazur otrzymało tytuły Ambasadora Zdrowia. Fot. Krzysztof Kaszubski

10 lekarzy rodzinnych z Warmii i Mazur otrzymało tytuł Ambasadora Zdrowia. Uroczystość odbyła się z Zakładzie Radioterapii Szpitala MSW w Olsztynie.

Aby otrzymać tytuł lekarze musieli przejść szkolenie i zdać test z zakresu nowoczesnych metod leczenia onkologicznego jakie są dostępne w Poliklinice – mówi Brygida Kondracka, pełnomocnik dyrektora do spraw zarządzania.

Szkolenie to kompendium onkologii. Lekarze rodzinni zapoznają się z wiedzą specjalistyczną przekazywaną przez onkologów. Część z lekarzy po raz pierwszy mogła zobaczyć jak działają nowoczesne urządzenia do naświetleń.

Nie jest to wiedza powszechnie dostępna w standardowej prasie medycznej. Lekarze zdobywają wiedzę na temat opieki nad pacjentami onkologicznymi, w szczególności pacjentami starszymi cierpiącymi na nowotwory, a także zakresie opieki paliatywnej.

Jest to druga edycja szkolenia. Bierze w nim udział sześć grup lekarzy rodzinnych. Tytuł Ambasadora Zdrowia otrzyma w najbliższym czasie po ukończeniu szkolenia w sumie 72 lekarzy z regionu. (kasz/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz
Sąd w Nidzicy oddał sprawę lekarza do Olsztyna

Sąd w Nidzicy wyłączył się z prowadzenia sprawy miejscowego lekarza Ryszarda P., oskarżonego o nieudzielenie pomocy rannemu. Lekarz przed oskarżeniem występował przed tym samym sądem jako...

Zamknij
RadioOlsztynTV