Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Redaktor nie przeprosił wójta

Redaktor naczelny tygodnika „Fakty Mazur” nie przeprosił i nie napisał sprostowania dotyczącego artykułów na temat wójta Sorkwit Józefa Maciejewskiego, w których oczerniał samorządowca.

Obrońcy wójta mają natomiast uwagi do kolejnych artykułów zamieszczanych w gazecie. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, w trybie przedreferendalnym zapadły dziś kolejne rozstrzygnięcia w tej sprawie. Sąd uznał, że wniosek obrońców Maciejewskiego dotyczący publikacji kolejnych nieprawdziwych artykułów, będzie rozpatrywany w trybie normalnym. Nakazał natomiast ponownie zamieszczenia w gazecie przeprosin i ponowił zakaz publikacji wcześniejszych, szkalujących wójta artykułów – informuje mecenas Marcin Adamczyk.

W tygodniku „Fakty Mazur” można m.in przeczytać, że wójt Sorkwit dorobił się kosztem gminy, 20 tys. zł na zakupie mieszkania komunalnego, i że kupił od gminy działkę za 109 zł. Informacje pojawiały się w kilku artykułach, których zbadanie sąd odłożył w czasie. Obrońcy wójta nie zgadzają się z tym i jutro złożą apelację.

A referendum w sprawie odwołania wójta Józefa Maciejewskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę – 27 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, referendum, Sorkwity
Autolustracja profesora Kordana

Do 5 marca olsztyński Sąd Okręgowy odroczył rozprawę autolustracyjną prof. Władysława Kordana, byłego prorektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Białostocki oddział lustracyjny IPN zarzuca mu, że złożył fałszywe oświadczenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV