Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

RCB wydało alert. Dotyczy zmiany standardu nadawania TV naziemnej

fot. fotolia.com

RCB wydało w sobotę alert dla mieszkańców województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego z przypomnieniem o zmianie od poniedziałku, 27 czerwca, standardu nadawania TV naziemnej.

Alert RCB został wysłany do mieszkańców z informacją, że 27 czerwca br. nastąpi zmiana standardu nadawania TV naziemnej. „Sprawdź czy twój telewizor działa w nowym systemie” – podkreślono w wiadomości.
Poniedziałkowa zmiana będzie ostatnim etapem trwającego od końca marca procesu, w którego efekcie widzowie zyskują dostęp do lepszej jakości obrazu i dźwięku, a niebawem – hybrydowych usług i większej liczby programów – przypomniał Związek Cyfrowa Polska, zrzeszający firmy z sektora cyfrowego i nowych technologii – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.
Pierwszy etap – od 28 marca 2022 r. – objął województwa dolnośląskie i lubuskie. Drugi etap – od 25 kwietnia 2022 r. – województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Trzeci – od 23 maja 2022 r. zrealizowano w łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpacki, śląskim i w świętokrzyskim.
W związku z agresją rosyjską na Ukrainę i prowadzeniem przez agresora działań dezinformacyjnych minister spraw wewnętrznych i administracji zawnioskował do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z apelem o opóźnienie do końca 2023 r. procesu zmiany standardu nadawania w przypadku Multipleksu MUX-3, który emituje kanały TVP. UKE przychylił się do wniosku.Redakcja: A. Niebojewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RCB, alert
Kraj: ponad 600 interwencji strażaków po burzach. Alerty IMGW w 9 województwach

Do godz. 21 w poniedziałek strażacy interweniowali ponad 600 razy w związku z burzami - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Alerty pogodowe wydane...

Zamknij
RadioOlsztynTV