Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rano w Olsztynie wystartował 20. Rajd Warmiński, którego faworytem jest olsztynianin Zbigniew Staniszewski

Zawody, które rozpoczęły się o godzinie 8.30 są jednocześnie czwartą rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz czwartą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Rajd Warmiński prowadzi drogami o nawierzchni szutrowej. Siedem odcinków specjalnych rozgrywanych jest w okolicach Olsztyna – w pobliżu miejscowości Jankowo, Barkweda i Łomy.

Ze strefy serwisowej przy Hotelu Manor wystartują znani olsztyńscy zawodnicy, a także załogi z Hiszpanii i Włoch. Jako pierwszy wystartuje Krzysztof Hołowczyc, ale tym razem nie weźmie udziału w rywalizacji sportowej. Faworytem wydaje się być Zbigniew Staniszewski, który w tym sezonie skoncentrował się na imprezach szutrowych.

Dla zawodników będzie to trasa o długości 50 kilometrów i 55 metrów składająca się z siedmiu odcinków specjalnych. Dla amatorów, w ramach SKJS, przygotowano sześć prób sportowych o długości  24 kilometrów. Cała trasa rajdu liczy około 150 kilometrów dla RO i 90 kilometrów dla SKJS.

Meta usytuowana jest na parkingu olsztyńskiej plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Zawodnicy spodziewani są tam koło godziny 15.

Posłuchaj relacji Mariusza Borsiaka

00:00 / 00:00

(MBorsiak//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, motoryzacja
W Olsztynie rusza prolog 20. Rajdu Warmińskiego. Na starcie staną zawodnicy m.in. z Włoch oraz Hiszpanii

Prolog na stadionie OSiR-u w Olsztynie rozpocznie 20. Rajd Warmiński - Toyota 2017.  Prezentacja załóg rozpocznie się o godzinie 17.30. Zawody są jednocześnie czwartą rundą Rajdowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV