Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rusza prolog 20. Rajdu Warmińskiego. Na starcie staną zawodnicy m.in. z Włoch oraz Hiszpanii

Rajd Warmiński. Fot. Łukasz Węglewski

Prolog na stadionie OSiR-u w Olsztynie rozpocznie 20. Rajd Warmiński – Toyota 2017.  Prezentacja załóg rozpocznie się o godzinie 17.30.

Zawody są jednocześnie czwartą rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz czwartą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Właściwe ściganie na OS-ach o nawierzchni szutrowej rozpocznie się w niedzielę (25 czerwca), startem ze strefy serwisowej przy Hotelu Manor w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50 kilometrów i 55 metrów składająca się z siedmiu odcinków specjalnych. Dla amatorów, w ramach SKJS, przygotowano sześć prób sportowych o długości  24 kilometrów.

Cała trasa rajdu liczy około 150 kilometrów dla RO i 90 kilometrów dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS-ach, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w scenerii brzegu jeziora Ukiel.

Termin rajdu, tydzień przed Rajdem Polski w Mikołajkach sprawił, że na starcie pojawią się także zawodnicy z Włoch oraz Hiszpanii.

(ŁSadlak/BSChromy)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajdy, rajd, stadion, samochody, Rajd Warmiński, os
Ryk silników na stadionie. W sobotę rusza prolog Rajdu Warmińskiego

Prologiem na stadionie OSiR-u w Olsztynie rozpocznie się w najbliższą sobotę (24 czerwca) 20 Rajd Warmiński – Toyota 2017. Zawody są jednocześnie czwartą rundą Rajdowego Samochodowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV