Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ranking szkół średnich na Warmii i Mazurach

I Liceum Ogólnokształcące w Ełku to, zdaniem magazynu Perspektywy, najlepsze liceum na Warmii i Mazurach.Fot. ze strony szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim, w rankingu magazynu Perspektywy.

Drugie miejsce zajęło II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Trzecie jest Liceum Akademickie w Olsztynie.

Wśród techników na Warmii i Mazurach najlepsze okazało się Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Tuż za nim w rankingu znalazło się Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. K. Baczyńskiego w Ełku. Na trzecim miejscu umieszczono Technikum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

Za najlepszą szkołę średnią w kraju uznano Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warmińsko-mazurskich szkół nie ma na czołowych miejscach w klasyfikacji ogólnopolskiej.

W rankingu brano pod uwagę sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także opinię o szkole wśród kadry akademickiej. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoły, liceum
Dzieci z olsztyńskich szkół wspierają WOŚP

Wielkoorkiestrowe kiermasze ruszyły w Społecznym Zespole Przedszkolno - Szkolnym nr 101 i w Szkole Podstawowej nr 6. w Olsztynie.  W Społecznym Zespole Przedszkolno - Szkolnym nr...

Zamknij
RadioOlsztynTV