Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci z olsztyńskich szkół wspierają WOŚP

Kiermasz prac artystycznych w szkole nr 101. Fot. A. Minkowska

Wielkoorkiestrowe kiermasze ruszyły w Społecznym Zespole Przedszkolno – Szkolnym nr 101 i w Szkole Podstawowej nr 6. w Olsztynie. 

Kiermasz prac artystycznych w szkole nr 101. Fot. A. Minkowska

W Społecznym Zespole Przedszkolno – Szkolnym nr 101 zorganizowano wystawę prac artystycznych „101 pomysłów na pomoc”. Do piątku za pieniądze wrzucone do puszki, można kupić m.in. obrazy, biżuterię i inne przedmioty zrobione ręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Kiermasz ciast w SP 6. Fot. A. Minkowska

Natomiast w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie, także do piątku potrwa kiermasz ciast. Rodzice uczniów zrobili na sprzedaż m.in. sernik, ciasto z owocami, ptysie i czekoladowe renifery. Obie szkoły wspierają WOŚP od kilku lat.

00:00 / 00:00

W piątek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączy się olsztyński Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 7. Za symboliczny grosik będzie tam można zobaczyć koncert talentów.

Dyktando w olsztyńskiej Szkole Podstawowej nr 15. Fot. Ł. Węglewski

Tradycyjnie już WOŚP wspiera olsztyńska Szkoła Podstawowa nr 15, która w niedzielę organizuje cały cykl imprez, wśród nich m.in. orkiestrowe dyktando ortograficzne, bieg Policz się z cukrzycą, pokazy Futbolu Amerykańskiego, Capoiery. Jak zapowiadają organizatorzy atrakcji nie zabraknie. Początek od 10.00 w siedzibie szkoły przy ulicy Kętrzyńskiego.

W Olsztynie orkiestrowe imprezy odbywać się będą także w Państwowej Szkole Muzycznej, Szkole Podstawowej nr 30, Zespole Szkół Elektronicznych i TelekomunikacyjnychSzkole Podstawowej nr 1  oraz Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

W najbliższą niedzielę 12 stycznia Orkiestra Jurka Owsiaka zagra już po raz 22. Pieniądze zbierane będą na rzecz godnej opieki medycznej seniorów i zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej. (ami/bsc)

Kiermasz ciast w Szkole Podstawowej nr 6. Fot. A. Minkowska

Kiermasz ciast w Szkole Podstawowej nr 6. Fot. A. Minkowska

Kiermasz prac artystycznych w szkole nr 101. Fot. A. Minkowska

 

Więcej w szkoła, WOŚP, szkoły
Jaką szkołę wybrać, żeby mieć dobrą pracę?

Wszyscy rodzą się mądrzy, ale później idą do szkoły. Jaką więc wybrać szkołę, aby z czasem znaleźć dobrą pracę? Czym kierują się młodzi ludzie wybierając szkołę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV