Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ranking Perspektywy. Jak wypadł UWM?

Fot. UWM

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na 32. miejscu. Wśród uniwersytetów zajął jedenastą pozycję. Według tego rankingu najlepszą uczelnią w Polsce jest Uniwersytet Warszawski.

Najwyżej ocenione kierunki studiów realizowane na UWM to: weterynaria i zootechnika (drugie miejsce w kraju). Kierunki rolnicze i leśne oraz kierunki o żywieniu i żywności są na czwartej pozycji. Na piątym miejscu w Polsce znalazła się architektura krajobrazu, na siódmym – geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska, a na ósmym – politologia.

W najlepszej dziesiątce w swoich kategoriach są także: kierunek lekarski, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz teologia.

Dwa tygodnie temu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zadebiutował w najnowszym rankingu najlepszych uniwersytetów świata QS World University Ranking. UWM jest jedną z 22 polskich ośrodków akademickich na tej liście. Najlepszą uczelnią w Polsce według rankingu jest Uniwersytet Warszawski, który wyprzedza Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską, na czwartym miejscu znajdują się ex aequo Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: UWM

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, weterynaria, ranking
Jarina Turczyn z Lwowskiej Politechniki honorową profesor uniwersytetu w Olsztynie

Profesor Jarina Turczyn ze Lwowa honorowym profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się podczas święta uczelni. Profesor Jarina Turczyn kieruje Instytutem Nauk Humanistyczno-Społecznych...

Zamknij
RadioOlsztynTV