Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ranking liceów i techników w kraju. Sprawdź, które szkoły są najlepsze na Warmii i Mazurach

XII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Fot. archiwum szkoły

Najlepszym liceum w kraju zostało IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, a najlepszym technikum zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Warszawie.

Olsztyńskie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów oraz Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie, to najlepsze szkoły średnie na Warmii i Mazurach. Najnowszy ranking opublikowało pismo Perspektywy. Liceum akademickie stanęło na podium po raz czwarty. Kapituła konkursu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie uplasował się na ósmym miejscu w kraju.

Na drugim miejscu w rankingu ogólnopolskich liceów znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, a na trzecim V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Jeśli chodzi o technika, na drugim miejscu uplasowało się Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie, a na trzecim – Technikum numer 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych imienia Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

Głównym kryterium rankingu od 2011 roku są wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz osiągnięcia zdobywane przez uczniów poszczególnych placówek.

Dzięki temu co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „fotografia” polskich szkół średnich. Porównując kolejne edycje, można w sposób uprawniony wyciągać wnioski na temat stanu polskiej edukacji. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2018 roku zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej

– napisano w komunikacie zawierającym wyniki rankingu.

 

Redakcja: A.Socha/Ł.Sadlak/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w edukacja, szkoły, liceum, ranking
Wojciech Cybulski: Nie ma zjawiska chodzenia nauczycieli na L4 na Warmii i Mazurach

Nie ma potrzeby przypominania nauczycielom o etyce zawodowej - powiedział gość Porannych pytań warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. W ten sposób wicekurator skomentował informacje podawane przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV