Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rakietą w koronawirusa” – tenisiści zbierają fundusze na środki ochrony osobistej dla medyków

Agnieszka Radwańska. Fot. facebook tenisistki

Pod hasłem „Rakietą w koronawirusa”, wystartowała zbiórka pieniędzy na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Zaangażowali się w nią polscy tenisiści i tenisistki, m.in. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Cel to zebrać 500 tysięcy złotych.

Zbiórka „Rakietą w koronawirusa” powstała z inicjatywy Sandry Zaniewskiej, byłej polskiej tenisistki, a obecnie trenerki. „Na bieżąco obserwuję sytuację w polskich szpitalach. Najbardziej palący problem to brak środków chroniących lekarzy. Dlatego chciałam zaangażować swoje środowisko do wspólnego zbierania funduszy na ten cel” – wyjaśniła Zaniewska. „Zgłosiłam się z prośbą o pomoc do Fundacji Sensoria. Wspólnie zorganizowaliśmy akcję”. – dodała jej inicjatorka.

W zbiórkę zaangażowali się polscy tenisiści: Agnieszka i Urszula Radwańskie, Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa oraz Paulina Kania. Sportowcy zachęcają do wsparcia polskich medyków m.in. w swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Fundacja Sensoria przekazała, że „jako pierwsze zostaną zamówione przyłbice, maseczki z filtrami FFP3 i FFP2, kombinezony i rękawiczki”. „Sprzęt trafi do placówek zmagających się z największymi deficytami sprzętowymi. Wiadomo już, że jako pierwsze będą to Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, Szpital Miejski im. Jana Pawła w Rzeszowie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie. Zostały również uruchomione zgłoszenia dla szpitali, które chciałyby otrzymać sprzęt” – dodano.

„Środki ochrony musimy zamówić jak najszybciej. Jeśli uda nam się uzbierać pieniądze do końca marca, zamówienie będzie u nas w pierwszej połowie kwietnia” – poinformowali organizatorzy. „Chcemy to jeszcze raz podkreślić, teraz walczymy nie tylko z koronawirusem, ale również z czasem!” – podkreślili.

Inicjatorzy akcji zaznaczają, że „każda przekazana złotówka ma sens i ogromną wartość”. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Organizator zbiórki, Fundacja Sensoria, od 5 lat prowadzi akcje mające na celu pomoc potrzebującym. Prowadzi kampanię „BohaterON – włącz historię!”, która zapewnia pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz „Rakoobrona”, która zajmuje się profilaktyką onkologiczną. Fundacja jest również zaangażowana w działania związane z walką z COVID-19. Prowadzi „Społeczną zbiórkę na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem – liczy się czas!”.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, tenis, video
Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie chora na COVID-19. Anne-Sophie Mutter poinformowała o tym na swoim FB

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie Niemka Anne-Sophie Mutter poinformowała na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. W filmie zamieszczonym na swoim fanpage'u powiedziała, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV