Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajd 1001 Jezior

Rajd 1001 Jezior, fot. Wojciech Jermakow

32 załogi wystartowały w Rajdzie 1001 Jezior. To pierwsza w regionie impreza w której ścigają się historyczne samochody rajdowe.

Rajd rozpoczął się w piątek próbą na olsztyńskim stadionie. W sobotę zawodnicy rozpoczęli rajd w Dobrym Mieście, skąd przemieszczą się do Ornety. Tam na lotnisku będą rywalizują na próbach sprawnościowych.

Najmłodsze auta to rajdówki sprzed kilku lat, najstarsze mają lat kilkadziesiąt. Za ich kierownicami zarówno byli zawodnicy, którzy ścigali się przed laty jak i młodzi miłośnicy rajdów, którzy budują repliki aut swoich idoli.

Rajd swoją nazwą i trasą nawiązuje do zawodów rozgrywanych na Warmii w latach 60-tych i 70-tych. Wtedy to imprezy rajdowe były rozgrywane na drogach asfaltowych wokół Olsztyna, a na lotnisku w Ornecie odbywały się wyścigi. Impreza organizowana przez Automobilkub Warmiński zakończy się jutro w Olsztynie. (jerm/łw)

Rajd 1001 Jezior, fot. Wojciech Jermakow

Rajd 1001 Jezior, fot. Wojciech Jermakow

Rajd 1001 Jezior, fot. Wojciech Jermakow

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd
Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii

Ruszył „Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii” - to pierwsza w Polsce impreza rajdowo-towarzyska o charakterze sportowym, nawiązująca do historii motorsportu zarówno formułą zawodów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV