Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radzili, jak ściągnąć żeglarzy na Zalew Wiślany

Regaty na Zalewie Wiślanym, fot. Archiwum RO

Zalew Wiślany zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Szacuje się, że w sezonie przypłynie tam około trzech tysięcy jachtów.

O tym jak dobrze wykorzystać potencjał akwenu rozmawiali w Tolkmicku samorządowcy, żeglarze i przedstawiciele instytucji zainteresowanych turystyką wodną.

Na takie właśnie spotkania czeka burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz.

00:00 / 00:00

…szczególnie tymi, których dotyczy projekt Pętla Żuławska. Dzięki niemu infrastruktura dla żeglarzy w tym regionie nie odbiega już od standardów europejskich.

Trwa kampania promocyjna. Prezes spółki „Pętla Żuławska” Michał Górski chciałby ściągnąć żeglarzy między innymi z Wielkich Jezior Mazurskich:

00:00 / 00:00

Są plany, żeby rozszerzyć komunikację wodną w rejonie Pętli Żuławskiej. Będzie można szerzej wykorzystywać na przykład tramwaj wodny, który będzie woził turystów z Tolkmicka do Krynicy Morskiej. – Zaczynamy w maju – obiecuje Jan Popończyk, kapitan żeglugi śródlądowej:

00:00 / 00:00

Spotkanie w Tolkmicku zorganizowały spółka „Pętla Żuławska oraz elbląskie biuro Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. (m.det/as)

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zalew
Mija 5 lat od podpisania umowy o żegludze na Zalewie

Rozwój portu w Elblągu i wzrost potencjału turystycznego Zalewu Wiślanego to pozytywne efekty polsko-rosyjskiej umowy o żegludze na Zalewie podpisanej 5 lat temu. Samorządowcy podkreślają, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV