Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni uchwalili budżet gminy Biała Piska

Fot. bip.bialapiska.pl

Gmina Biała Piska ma budżet na 2021 rok. Radni uchwalili go w ostatniej chwili. Gdyby nie zrobili tego do końca stycznia, budżet zostałby przygotowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Dwie wcześniejsze sesje budżetowe przewodniczący Rady Miejskiej zamykał po kilku sekundach z powody braku odpowiedniego sprzętu do transmisji obrad, chociaż taki sprzęt był przygotowany w innej sali.

Najpierw radni przegłosowali swoje poprawki, których nie chciała wcześniej uwzględnić burmistrz Białej Piskiej. Jej zdaniem szkodzą one gminie, np. zmniejszenie środków na remont drogi w Bemowie sprawi, że inwestycja nie będzie mogła liczyć na dotację z FDS. Za budżetem z poprawkami radnych głosowało 7 osób, 1 była przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Radni zdecydowali również o likwidacji Szkoły Podstawowej w Kumielsku. Placówka, w której jest 13 uczniów i tyle samo nauczycieli kosztowała gminę 1 mln złotych rocznie. Było to drugie głosowanie w sprawie likwidacji tej szkoły. W ubiegłym roku radni byli temu przeciwni.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet, radni
Poznaliśmy budżet Olsztyna na 2021 rok. Deficyt wyniesie ponad 97 mln złotych

Radni przyjęli budżet Olsztyna na 2021 rok. Dochody mają wynieść nieco ponad 1,5 mld zł, a wydatki - powyżej 1 mld 600 mln złotych. Deficyt wyniesie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV