Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy budżet Olsztyna na 2021 rok. Deficyt wyniesie ponad 97 mln złotych

Fot. P.Getka

Radni przyjęli budżet Olsztyna na 2021 rok. Dochody mają wynieść nieco ponad 1,5 mld zł, a wydatki – powyżej 1 mld 600 mln złotych. Deficyt wyniesie ponad 97 mln zł.

Budżet został przyjęty zdecydowaną większością głosów, przy sprzeciwie radnych z klubu PiS. Za było 15 radnych, przeciw – 7 , a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Największe wydatki w budżecie Olsztyna związane są z oświatą i edukacyjną opieką wychowawczą oraz transportem. Radni PiS oceniają, że inwestycje będą odbywać się kosztem społecznych wydatków.

Budżet jest trudny, ograniczony w pewnych obszarach, ale (…) bardzo ambitny, który będziemy w stanie zrealizować przy założeniu, że jak najszybciej pokonamy pandemię

– powiedział prezydent Olsztyna. Piotr Grzymowicz  przypomniał najważniejsze inwestycje, które rozpoczną się w tym roku – to modernizacja hali Urania i rozwój transportu zbiorowego, modernizacja systemu ściekowo-deszczowego, oddanie do użytku wyremontowanego samotniaka, czy modernizacja szkoły mechaniczno-energetycznej.

Budżet był konstruowany w skrajnie trudnych warunkach. Nie jest na pewno na miarę oczekiwań i potrzeb (…). Niemniej jest ambitny i rozwojowy

– podkreślił przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Miasta Mirosław Gornowicz. Budżet krytykowali radni opozycyjnego w Radzie Miasta klubu Prawa i Sprawiedliwości. Radny PiS Jarosław Babalski powiedział, że jest to budżet dużych liczb, ale małych możliwości.

Jak będzie wyglądało przeprowadzenie remontów, utrzymania czystości przy takich cięciach?

– pytał radny Babalski i dodał, że nie rozwiąże on wszystkich problemów miasta.

Zdecydowano również o przeznaczeniu pieniędzy na Dni Olsztyna, Uliczkę Sztuki i akcję „Olsztyn. Aktywnie”. Wsparte zostaną świetlice terapeutyczne i rewitalizacja zabytków.

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kantor/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, budżet, radni
Ratuszowa opozycja krytycznie o budżecie

- Zbyt kosztowne inwestycje, kosztem sportu, kultury i pomocy społecznej - tak budżet Olsztyna na 2021 rok, nad którym dziś głosują radni, ocenia Jerzy Szmit, szef...

Zamknij
RadioOlsztynTV