Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS zarzucają miastu nieprawidłowe wydatkowanie pieniędzy. Prezydent odpowiada

Fot. K. Kantor

Olsztyńscy radni PiS są zaniepokojeni wydatkowaniem przez miasto pieniędzy na inwestycje. Powołują się na ranking czasopisma samorządowego Wspólnota.

W tym rankingu Olsztyn zajął ostatnie miejsce wśród miast wojewódzkich, jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca (831 zł 98 gr). Ranking dotyczy lat 2019-2021.

Radny PiS Radosław Nojman przekonywał, że brak inwestycji to zahamowanie rozwoju miasta i pytał prezydenta miasta gdzie są te pieniądze. – To, że Olsztyn jest biednym miastem, jest mitem – podkreślił radny. Dodał, że jeżeli nie będziemy ponowić wydatków inwestycyjnych, nie będziemy się rozwijać.

00:00 / 00:00

Prezydent Piotr Grzymowicz odpowiedział, że był zmuszony przesunąć terminy realizacji dużych inwestycji i praktycznie ruszyły one dopiero w ubiegłym roku. Przyczyną jest wysoka inflacja i przerwanie łańcuchów dostaw w związku z wojną w Ukrainie.

Zapewnił jednocześnie, że do końca przyszłego roku te inwestycje zostaną zakończone i rozliczone, a tym samym wydatki na jednego mieszkańca będą znacznie wyższe. Chodzi o budowę linii tramwajowej (400 mln zł), zajezdni tramwajowej MPK (110 mln zł) i modernizację hali Urania (200 mln zł).

00:00 / 00:00

W tym samym rankingu Olsztyn znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast wojewódzkich jeśli chodzi o wydatkowanie środków europejskich.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, radni
Radni Olsztyna: o losach „szubienic” i oszczędzaniu energii elektrycznej w mieście

Co dalej z olsztyńskimi "szubienicami"? W Porannych Pytaniach dyskutowali o tym olsztyńscy radni Mirosław Gornowicz i Radosław Nojman. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz. Pomnik dłuta Xawerego...

Zamknij
RadioOlsztynTV