Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Apelujemy o wzajemny szacunek”. Znani kolarze torowi włączyli się do akcji Inspektoratu Transportu Drogowego

Fot. fotolia

Kolarze apelują do kierowców o rozwagę i poszanowanie praw rowerzystów. Polscy medaliści mistrzostw Europy i świata w kolarstwie torowym, Adrian Tekliński i Mateusz Rudyk wsparli akcję Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, związaną z bezpieczeństwem na drogach podczas wakacji.

Adrian Tekliński mówi, że, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji zarówno rowerzyści, jak i kierowcy samochodów powinni szczególnie w wakacje dbać o bezpieczeństwo poruszania się na drogach.

00:00 / 00:00

Mateusz Rudyk zwraca się do rowerzystów i rodziców o bezpieczne zachowania na drogach.

00:00 / 00:00

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur apeluje o bezpieczną jazdę podczas rozpoczynających się wakacji, o przestrzeganie ograniczeń prędkości, o dostosowanie prędkości do pogody i powstrzymanie się od kierowania pojazdami pod wpływem, alkoholu czy narkotyków. W zeszłym roku podczas wakacji niemal półtora tysiąca kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. W sumie zarejestrowano ponad 281 tysięcy wykroczeń, głównie przekroczeń dozwolonej prędkości i przejazdów na czerwonym świetle.

 

Źródło: IAR
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, droga, Akcja, kierowcy, wakacje, rowerzysci, kolarze, Adrian Tekliński
Bezpieczny i zdrowy wypoczynek według elbląskiego sanepidu

Elbląska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zamieściła na swojej stronie internetowej wakacyjny poradnik, dotyczący różnych spraw związanych ze zdrowym i bezpiecznym wypoczynkiem. Z powodu epidemii nie będzie możliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV