Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Radni PiS powiatu ostródzkiego podważają wybory starosty i przewodniczącego rady powiatu

Ostróda. Fot. fotolia

Radni Prawa i Sprawiedliwości z powiatu ostródzkiego twierdzą, że wybory przewodniczącego rady i starosty ostródzkiego zostały przeprowadzone nielegalnie.

Wydali w tej sprawie oświadczenie, które dotarło również do naszej redakcji. Podpisało się pod nim sześciu radnych PiS, m.in. Stanisław Orzechowski. W rozmowie z naszym reporterem podkreślał, że porządek obrad przygotowany przez Komisarza Wyborczego został rozszerzony bezprawnie, a wybory zostały przeprowadzone już po zarządzeniu przerwy do 28 listopada. – Na to wychodzi, że niektórzy radni podjęli te uchwały samozwańczo. W naszej ocenie wybór jest nieważny – dodał Stanisław Orzechowski.

Jako dowód w sprawie radni PiS podają porządek obrad ustalony przez Komisarza Wyborczego w Elblągu. Czytamy w nim, że sesja miała zostać otwarta przez najstarszego wiekiem radnego, następnie radni mieli otrzymać zaświadczenia o wyborze. Później miało odbyć się ślubowanie, a po nim zamknięcie sesji. W ocenie członków Prawa i Sprawiedliwości ten porządek obrad nie mógł zostać zmieniony w jakikolwiek sposób.

Z naszych ustaleń wynika, że w myśl tych wyborów przewodniczącą rady powiatu miałaby zostać Beata Mazur, a starostą Andrzej Wiczkowski. Na razie nie udało nam się skontaktować ani z Beatą Mazur, ani starostą Andrzejem Wiczkowskim.

 

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, PiS, rada powiatu
Radni zabezpieczyli mieszkańców Olsztyna przed naciskami inwestorów i utrzymali zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Olsztyńscy radni mijającej kadencji spotkali się na ostatniej sesji. Do omówienia przygotowali 14 punktów. Radni postanowili zabezpieczyć mieszkańców Olsztyna przed nadmiernymi naciskami inwestorów. Ustalenie maksymalnych odległości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV