Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Olsztyna zgodnie o potrzebie stworzenia parku przemysłowego

– Stworzenie parku przemysłowego jest konieczne do rozwoju Olsztyna – przekonywali w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn olsztyńscy radni. Miasto chce uzbroić teren dawnego motocrossu przy ulicy Lubelskiej, zbudować też nową ulicę łączącą Lubelską z Zatorzem.

Ma to być teren, na którym mogłyby lokować się firmy.

– To pomogłoby miastu konkurować o inwestycje z sąsiednimi gminami, takimi jak Stawiguda – powiedział Łukasz Łukaszewski, radny współrządzącej Olsztynem Platformy Obywatelskiej.

Gmina Stawiguda jest dobrze skomunikowana i ta komunikacja jest bardzo ważna w terenach inwestycyjnych. Ten teren przy obwodnicy świetnie się do tego nadaje, dałby możliwość zastrzyku inwestycyjnego w Olsztynie.

Z takim podejściem zgadza się radny opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Narwojsz.

Ta inwestycja jest bardzo ważna, ponieważ da szansę i impuls Olsztynowi, zatrzyma młodych, zdolnych ludzi, którzy będą mogli znaleźć lepszą pracę. Również możemy pozyskać ludzi z zewnątrz, z innych regionów.

Problemem jest koszt przygotowania parku przemysłowego jest szacowany na 250 milionów złotych. Miasto liczy na zdobycie tych środków z rządowego programu Polski Ład.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, łukasz łukaszewski
Pieniądze z KPO i rosnące ceny energii. Posłuchaj Porannych Pytań

- To oszustwo - tak o sytuacji dotyczącej pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy mówił w Porannych Pytaniach europoseł PiS Karol Karski. Środki te do dziś nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV