Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni odrzucili skargę związkowców ze szpitala w Ameryce

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Ameryce koło Olsztynka. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Radni powiatu olsztyńskiego odrzucili skargę nauczycieli z zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w szpitalu w Ameryce.

Pedagodzy zrzeszeni w związku zawodowym NSZZ Solidarność zarzucają dyrektor placówki Beacie Sawczuk działanie niezgodne z prawem. Chodzi między innymi o niewypłacanie pieniędzy za ponadwymiarowe godziny pracy, nierespektowanie urlopów na żądanie i zmniejszenie liczby klas.

Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak tłumaczy, że radni uznali skargę za bezzasadną. Mają jednak inny pomysł na rozwiązanie konfliktu. Chcą powołać zespół mediacyjny, w którego skład wejdzie zawodowy mediator. Ten zacznie działać, po rozpatrzeniu wniosku przez zarząd powiatu.

Tymczasem nauczyciele z „Solidarności” w najbliższy czwartek będą rozmawiać z dyrektor Beatą Sawczuk. W spotkaniu nie będą uczestniczyć pedagodzy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i niezrzeszeni nauczyciele.

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciele, pedagodzy, ameryka, szpital w Ameryce
Spór nauczycieli z dyrektorką szkoły w Ameryce

Nauczyciele z zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w szpitalu w Ameryce protestują przeciwko łamaniu ich praw przez dyrektor placówki Beatę Sawczuk. Jak tłumaczy Elżbieta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV