Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni mówią „tak” dla sprzedaży działki. Jaki los czeka Mazurską Służbę Ratowniczą?

Fot. msr-okartowo.pl

Radni miejscy w Piszu chcą sprzedać działkę w Okartowie, na której swoją siedzibę ma Mazurska Służba Ratownicza. Ratownikom wygasła umowę na dzierżawę tej ziemi. Uważają, że jej sprzedaż może doprowadzić do likwidacji ich działalności.

Uchwałę w sprawie sprzedaży działki podjętą na poprzedniej sesji uchylił wojewoda ze względów proceduralnych. Rada zaskarży tę decyzję, a tymczasem na dzisiejszej (24 listopada) sesji radni podjęli ponownie taką samą uchwałę o sprzedaży.

Taki krok doradzili nam z powodu tzw. ostrożności procesowej prawnicy. Bez względu na to, jaką decyzję w sprawie naszego odwołania podejmie sąd, to radni pokazali, że chcą sprzedaży działki

– powiedział burmistrz Andrzej Szymborski.

Poseł Jerzy Małecki obawia się o bezpieczeństwo na wodzie.

Jeśli działka zostanie sprzedana, to MSR, która obejmowała swoim działaniem jezioro Śniardwy, nie będzie miała gdzie cumować łodzi i bezpieczeństwo na największym w Polsce jeziorze będzie zagrożone.

Za sprzedażą działki głosowało 10 radnych, 7 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, radni
Spór radnych Olsztyna o wsparcie żołnierzy i służb broniących granicy

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali, by Rada Miasta Olsztyna przyjęła uchwałę wyrażającą poparcie dla służb broniących granicy z Białorusią - żołnierzy, strażników granicznych i policjantów....

Zamknij
RadioOlsztynTV