Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Korsz za zamknięciem Zakładu Recyklingu Akumulatorów

Zakład Utylizacji Akumulatorów w Korszach. Fot. Mariusz Sieraj

Radni Korsz nie mają wątpliwości – Zakład Recyklingu Akumulatorów musi być zlikwidowany.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (29.01) przyjęto odpowiednią uchwałę w tej sprawie. Jak powiedział Radiu Olsztyn jeden z mieszkańców Korsz Henryk Rechinbach, na wniosek Komitetu na Rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie natychmiastowego zamknięcia Zakładu Recyklingu Akumulatorów.

Chodzi o zagrożenie, jakie stwarza dla środowiska oraz zdrowia i życia mieszkańców, a także o nieprawidłowości przy udzielaniu zezwolenia na budowę i funkcjonowanie zakładu.

Wcześniej specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie potwierdzili, że Zakład Recyklingu Akumulatorów w Korszach emituje szkodliwe dla zdrowia substancje. Stwierdzono duże przekroczenie norm ołowiu.

W pobliżu zakładu mieszka 12 rodzin. Kilkadziesiąt metrów od siedziby firmy znajduje się ujęcie wody pitnej dla Korsz i okolicznych miejscowości. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, Korsze, recykling, uchwała
Budżet Elbląga na 2015 rok przyjęty

Rada Miasta przyjęła budżet Elbląga na 2015 rok. Głosowanie poprzedziły kilkutygodniowe dyskusje oraz otwarta debata. Wszystkie kluby radnych były zgodne co do złego stanu finansów miasta...

Zamknij
RadioOlsztynTV