Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Elbląga nie chcą dzielić powojskowej działki na mniejsze

Elbląg – ratusz

Lotnicza Park, teren powojskowy kupiony od Skarbu Państwa przez władze Elbląga nie zostanie podzielony i sprzedany w formie mniejszych działek.

Tak zdecydowała Rady Miasta, która odrzuciła projekt złożony przez prezydenta. Jerzy Wilk przedstawił radnym koncepcję podziału 16-hektarowego terenu, na który są chętni. Ale tylko w tej formie, bo w całości Lotniczej jak dotąd nikt kupić nie chce.

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Fot. M. Sochacki

Elbląg jest średniej wielkości miastem, które musi pozyskać inwestorów. Jeśli taki się pojawia naszym obowiązkiem jest stworzyć dla niego najlepsze warunki – podkreśla prezydent Jerzy Wilk.

00:00 / 00:00

Wśród zainteresowanych kupnem małych działek są między innymi producent wiatrakowców z Gdańska oraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna, która chce zbudować tam laboratoria dla tworzonego Wydziału Lekarskiego.

Przeciw podziałowi terenu przy Lotniczej jest opozycja. Projekt nie zyskał akceptacji Komisji Gospodarczej, a potem przepadł na głosowaniu podczas sesji Rady Miasta.

To pochopnie przygotowana koncepcja, pod presją czasu i koniecznością zrealizowania budżetu – uważa ekonomista Henryk Gawroński, radny PO.

00:00 / 00:00

Elbląg kupił działkę powojskową wartą 11 milionów złotych za 4 miliony złotych. Jej sprzedaż jest wpisana w tegoroczny budżet. Prezydent Jerzy Wilk zapowiedział, że pod koniec wakacji ponownie będzie się starał przekonać radnych do swojej koncepcji. Wszystko zależy od tego, czy przewodniczący Rady Miasta zechce zwołać sesję w tej sprawie. (mstan/bsc/as)

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Cała Polska będzie mogła poznać zabytki Elbląga

Elbląg będzie bohaterem cyklu "Miasta Polskie" w prestiżowym kwartalniku Renowacje i Zabytki. Publikacja ma być jednym z ostatnich akcentów obchodów 777-lecia powstania miasta. To będzie obszerna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV