Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Radni zakazali picia akoholu na plaży Ukiel w Olsztynie

Olsztyńscy radni zdecydowali o całkowitym zakazie wnoszenia i picia alkoholu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Decyzje podjęto na nadzwyczajnej sesji rady miasta Olsztyna.

W Olsztynie trwa nadzwyczajna sesja rady miasta ws. sprzedaży alkoholu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”

Alkohol można będzie kupić i wypić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Zdaniem radnych, dostępność alkoholu trzeba było ograniczyć, po to aby zapewnić bezpieczeństwo przebywających nad wodą osób.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński, które kieruje CSR Ukiel, uważa, że radni zrobili krok w dobrym kierunku.

00:00 / 00:00

Dzięki uchwale, straż miejska będzie mogła ukarać mandatem osoby pijące alkohol na plaży miejskiej w Olszynie. Uchwała zacznie obowiązywać prawdopodobnie w połowie sierpnia. Teraz swoja opinię musi wyrazić wojewoda warmińsko-mazurski. Ma na to 2 tygodnie.

W Olsztynie trwa nadzwyczajna sesja rady miasta ws. sprzedaży alkoholu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Fot. D. Wojciechowski

W uzasadnieniu wniosku napisano:

Misją Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”  jest zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańcom Olsztyna i jego gościom oraz zapewnienie coraz bardziej urozmaiconych form relaksu, aktywnego wypoczynku i możliwości rywalizacji sportowej w trakcie organizowanych imprez, w otoczeniu wyjątkowych walorów widokowych jeziora Ukiel. Osoby odwiedzające centrum mogą korzystać z szerokiej oferty usług rekreacyjno-sportowych, centrum jest doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku o każdej porze roku, bez względu na wiek, pogodę i zainteresowania!

Z uwagi na szczególny charakter Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, który jest jedynym takim miejscem w Olsztynie, gdzie gromadzą się całe rodziny, ale też dzieci i młodzież, aby wspólnie uprawiać sport, aktywnie spędzać czas, koniecznym jest wprowadzenie konkretnych regulacji dotyczących zakazu wnoszenia oraz spożywania alkoholu, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu w punktach sprzedaży tych napojów.

Wprowadzenie regulacji ograniczającej dostępność alkoholu jest niezbędne z uwagi na konieczność zapewnienia bezwzględnego bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą oraz w jej pobliżu, w szczególności osób kąpiących się, spacerujących oraz jeżdżących po ścieżkach rowerowych biegnących brzegami Zatoki Grunwaldzkiej, ale także by przeciwdziałać demoralizacji i w pełni korzystać z obiektów CRS „Ukiel” zgodnie z ich przeznaczeniem i Regulaminem Ogólnym korzystania z  Centrum Rekreacyjno -Sportowego „Ukiel”.

W Olsztynie trwa nadzwyczajna sesja rady miasta ws. sprzedaży alkoholu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Fot. D. Wojciechowski

W Olsztynie trwa nadzwyczajna sesja rady miasta ws. sprzedaży alkoholu na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Fot. D. Wojciechowski

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, Olsztyn, alkohol, Ukiel, sprzedaż alkoholu
Olsztyn partnerem światowego centrum produkcji latawców

Chiński Weifang stał się kolejnym miastem partnerskim Olsztyna. Na Starówce odsłonięto symboliczny drogowskaz pokazujący odległość dzielącą Olsztyn od światowego centrum produkcji latawców. Okazuje się, że Weifang...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV