Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radio Olsztyn rozdało w Bratianie opaski odblaskowe

Kilkaset opasek odblaskowych od Radia Olsztyn trafiło do najmłodszych mieszkańców Bratiana i okolic. 1 września rozdawaliśmy opaski dzieciom rozpoczynającym rok szkolny i ich rodzicom.

Znajduje się tu zespół szkół, do którego uczęszcza ponad 300 dzieci z okolicznych miejscowości. Część jest dowożona, ale wiele z nich musi dojść albo do szkoły, albo przynajmniej do przystanku autobusu. A szkoła – co istotne – znajduje się przy ruchliwej drodze krajowej nr 15. Dlatego pomysł rozdawania odblasków spodobał się dyrektorce szkoły Ewie Przybylskiej, która przypomina, że przez większą część roku szkolnego albo do szkoły, ale ze szkoły idzie się po ciemku.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Od niedzieli 31 sierpnia obowiązuje nowelizacja kodeksu drogowego, nakazująca pieszym noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Policjanci przekonują, że to konieczne, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych tam, gdzie nie ma chodników i latarń. Za brak odblasku może grozić mandat do 500 złotych. Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku na drogach Warmii i Mazur doszło do ponad 400 potrąceń pieszych. 45 potrąconych osób zmarło.

(apiedz/as/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Bratian
Drobni producenci żywności zaprezentowali się w Olsztynie

W sobotę i niedzielę na starym mieście odbył się festiwal dziedzictwa kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Można było kupić wędliny, sery, ciasta czy miody. Igor Hutnikiewicz...

Zamknij
RadioOlsztynTV