Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszłoroczny budżet Olsztyna zakłada 30-milionowy deficyt

Olsztyński urząd miasta opublikował projekt miejskiego budżetu na 2017 rok

W tegorocznym budżecie ma być nadwyżka, w przyszłorocznym będzie deficyt. Olsztyński urząd miasta opublikował projekt miejskiego budżetu na przyszły rok.

Wydatki miejskiego budżetu w 2017 roku sięgną łączne prawie 1 miliarda 200 milionów złotych, z czego niemal 300 milionów pójdzie na inwestycje. Miasto po roku przerwy wraca do realizacji dużych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Te najważniejsze to przedłużenie i przebudowa ulic Pstrowskiego i Towarowej, które staną się łącznikami do węzłów na obwodnicy Olsztyna. Do tego w centrum Olsztyna będzie realizowana przebudowa ulic Partyzantów i Pieniężnego, a w Gutkowie – Gościnnej, Kresowej, Żurawiej, Perkoza i Wołodyjowskiego.

Na liście projektów drogowych zabrakło natomiast ulicy Nowobałtyckiej. Mieszkańcy Likus, Redykajn i Gutkowa niedawno protestowali, by wymusić na olsztyńskim ratuszu wpisanie do budżetu pieniędzy na jej budowę, jednak protest nie odniósł skutku. W projekcie budżetu zapisano jedynie niecałe 900 tysięcy złotych na projekt tej ulicy.

Największą inwestycją niezwiązaną z drogami będzie przebudowa hali Urania. W przyszłorocznym budżecie miasto zapisało na ten cel 25 milionów złotych. Oprócz tego planowana jest m.in. dalsza rewitalizacja Parku Jakubowo, adaptacja na potrzeby muzeum dawnej zajezdni trolejbusowej przy ulicy Knosały, czy tzw. planty przy bazylice św. Jakuba.

Wszystkie te inwestycje powodują, że choć w roku 2016 budżet miasta ma mieć nadwyżkę, to w roku 2017 ponownie pojawi się deficyt. Dziura w miejskiej kasie ma wynieść nieco ponad 30 milionów złotych.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budżet, wydatki
Mistrz zagra dziś w Olsztynie!

To będzie gratka dla kibiców siatkówki! Dziś w olsztyńskiej Uranii Indykpol AZS podejmie Mistrzów Polski - ZAKSę Kędzierzyn-Koźle. Rywal jest liderem PlusLigi, ale olsztynianie to także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV