Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrz zagra dziś w Olsztynie!

fot. www.indykpolazs.pl

To będzie gratka dla kibiców siatkówki! Dziś w olsztyńskiej Uranii Indykpol AZS podejmie Mistrzów Polski – ZAKSę Kędzierzyn-Koźle. Rywal jest liderem PlusLigi, ale olsztynianie to także czołowa drużyna rozgrywek, więc może być bardzo ciekawie.

Minione tygodnie są niezwykle udane dla drużyny Indykpolu. Podopieczni trenera Andrea Gardiniego w ostatnich czterech spotkaniach, ani razu nie znaznali goryczy porażki. Przypomnijmy, że olsztyńscy akademicy pokonali AZS Częstochowę, BBTS Bielsko-Biała, Effector Kielce i MKS Będzin i z dorobkiem 18 punktów zajmują wysokie, 4 miejsce w tabeli, tracąc tylko dwa punkty do lidera!

Na niespodziankę liczy m.in. olsztyński przyjmujący Wojciech Włodarczyk. Miło zawsze zagrać w takim meczu. Przeszedł czas, że będziemy się mierzyć z potencjalnymi kandydatami do gry o mistrzostwo. Wiadomo, że pojawia się wtedy adrenalina i większe emocje. Na sali będzie komplet kibiców, wiec każdy już czeka na ten mecz – podkreślił zawodnik AZS-u.

Skład ZAKSY nie wiele różni się od tego, który mogli podziwiać kibice w „złotym sezonie”. Przed meczem spekuluje się, że w Uranii możemy nie zobaczyć Rafała Buszka, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy akademików. Na parkiet nie wybiegnie na pewno kontuzjowany Kevin Tillie.

Wychodzimy na Zakse i walczymy. Nikt nie będzie się zastanawiał czy jest to kandydat do mistrza czy drużyna z końcówki tabeli. Walczymy o trzy punkty – podsumował Włodarczyk.

00:00 / 00:00

(mswin/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, AZS, Olsztyn, Indykpol, ZAKSA
Co dalej z dworcem głównym w Olsztynie?

Wciąż dokładnie nie wiadomo jak będzie wyglądał dworzec główny w Olsztynie. Pierwotnie miało tu powstać zintegrowane centrum komunikacyjne z dworcami PKP, PKS i galerią handlową. Jednak...

Zamknij
RadioOlsztynTV