Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyszli stolarze i murarze z całego kraju w Pasłęku walczą o mistrzowskie tytuły. Finał konkursu w czwartek

Fot. Mira Stankiewicz

62 najlepszych przyszłych stolarzy i murarzy z całej Polski rywalizuje w Pasłęku w finale 14. Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”.

Są to uczniowie klas trzecich szkół zawodowych, uczący się w hufcach pracy i publicznych szkołach zawodowych. Do finałów krajowych dostali się pokonując rywali w kolejnych etapach eliminacji w swoich województwach. Za nimi testy, przed nimi trudne zadania praktyczne w pracowniach zawodowych. Są one na takim samym poziomie jak trudne egzaminy zawodowe. Gospodarzem finału jest Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.

Częściej mówi się o finalistach olimpiad przedmiotowych, a uczniowie zawodówek różnych specjalności pozostają w ich cieniu. Niesłusznie, bo choć są młodzi, to ich wybór jest świadomy i poparty pasją. Wielu kontynuuje tradycje rodzinne.

Konkurs w Pasłęku potrwa do czwartku. Wtedy poznamy nazwiska najlepszych uczniów murarzy i stolarzy w Polsce. Gospodarzem finału jest Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

(MStankiewicz/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, konkurs, Pasłęk, OHP, zawod, stolarz, zawodówka, murarz
Uczniów ze szkół podstawowych w Olecku kręci bezpieczeństwo

Oleccy policjanci wraz z żandarmami amerykańskimi, brytyjskimi oraz rumuńskimi spotkali się z uczniami szkół podstawowych. Dzieci nie tylko mogły zapoznać się ze sprzętem, ale również usłyszały...

Zamknij
RadioOlsztynTV