Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Przyjechali z Wrocławia i okradali sklepy w Ełku. Złodzieje trafili w ręce policji

Fot. fotolia

Ełccy policjanci rozbili gang, który okradał sklepy w mieście. Zatrzymano sześć osób – dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat. Łącząc się w pary, szli do sklepów, gdzie kradli towar.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn oficer prasowy ełckiej policji sierżant sztabowy Agata Kulikowska de Nałęcz, schemat działania zawsze był ten sam. Złodzieje wkładali do sklepowych wózków głównie alkohol, kawy i słodycze, wybierając markowe produkty. Potem wykorzystywali nieuwagę pracowników i nie płacąc za towar wychodzili ze sklepu. Policjanci ustalili, kim są i gdzie przebywają przestępcy. Okazało się, że przyjechali z Wrocławia i zatrzymali się w Ełku w wynajętym mieszkaniu. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży i zostali objęci dozorem policyjnym.

Wstępnie straty oszacowano na prawie 10 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych artykułów. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, gang, policja, kradzież, sklep, złodzieje
67-latek zmarł z wychłodzenia w swoim domu. Inny mężczyzna z odmrożeniami trafił do szpitala

67-letni mężczyzna zmarł z wychłodzenia w swoim domu w Chrzanowie w powiecie ełckim. Mężczyzna mieszkał w niedogrzewanym pokoju i nadużywał alkoholu. Ciało 67-latka zostało znalezione w...

Zamknij
RadioOlsztynTV