Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyjechali z całej Polski, by zakończyć Rajd Katyński. „Spotykamy się z Polakami, którzy nas potrzebują”

Zakończenie Rajdu Katyńskiego. Fot. D. Grzymska

Członkowie Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego zakończyli kolejny już sezon w Gietrzwałdzie.

IX jesienny zlot trwał tu od soboty. Dziś na błoniach odprawiona została msza święta podsumowując tegoroczne wydarzenie. Wizyta w Gietrzwałdzie to obowiązkowy punkt na mapie motocyklistów, którzy na Warmii dziękują za udany sezon. W tym roku zjechało setki motocyklistów nawet z najdalszych zakątków Polski.

Nasze Stowarzyszenie, co roku, ma wielkie plany, ponieważ organizujemy około 20 wydarzeń. Głównymi punktami kalendarza jest zawsze rozpoczęcie sezonu na Jasnej Górze, które skupia do 50 tysięcy motocykli, Rajd Katyński oraz uroczyste zakończenie w Gietrzwałdzie. Są koledzy z całej Polski od Bogatyni, po Szczecin, czy Rzeszów.

– mówi Michał Szeliga, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

00:00 / 00:00

Motocykliści łączą wolność, którą daje im jazda na motorze ze szczytnym celem, jakim jest podtrzymanie więzi ze społecznością polską na wschodzie oraz kultywowaniem pamięci o poległych i pomordowanych Polakach.

Mamy taką cechę, że chcemy być wolni. Czasami tej wolności nie szanujemy, ale niech ktoś spróbuje nam tę wolność zabrać. Motocykl dale nam swobodę, oddech, horyzont, wolność. Mamy swoje misje. Wyjeżdżamy na Wschód, spotykamy się z Polakami, szczególnie na Kresach, w Rosji, na Litwie. Oni na nas czekają i potrzebują nas.

Członkowie Stowarzyszenia co roku odwiedzają groby poległych i polską społeczność w Rosji, Białorusi i na Ukrainie. W tym roku sytuacja polityczna spowodowała, że nie otrzymali wiz do Rosji i Białorusi.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Zakończenie Rajdu Katyńskiego. Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motocykl, Gietrzwałd, motocykliści
Motocykliści Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego kończą sezon w Gietrzwałdzie

Po raz 9. stowarzyszenie Międzynarodowy Rajd Katyński kończy sezon motocyklowy w Gietrzwałdzie. Dla kilkuset motocyklistów z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy to miejsce szczególne....

Zamknij
RadioOlsztynTV