Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez weekend szpital dziecięcy zaszczepił około 500 osób

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Przez weekend w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie około pół tysiąca osób z grupy zero zostało zaszczepionych przeciw COVID-19.

Dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek poinformowała,że wszystkie szczepienia, które były zaplanowane na ten weekend, zostały wykonane przez trzy zespoły – złożone z lekarzy i pielęgniarek.

Zaszczepiono już ponad 90 proc. personelu placówki, a także pracowników innych podmiotów leczniczych ,łącznie ponad 1900 osób.

Jak poinformowała dyrekcja placówki, od jutra ma się rozpocząć podawanie drugich dawek szczepionki.Nie będzie tu opóźnień, bo zgodnie z zamówieniem szpital ma otrzymać na ten cel dostawę 270 dawek.

Zgodnie z raportem MZ dzienna liczba szczepień w woj. warmińsko-mazurskim wyniosła 424, a w całym kraju 19 428. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 287 przypadkach zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach oraz o dwóch zgonach pacjentów w tym regionie, w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

 

Redakcja: A. Dybcio za B. Gajlewska/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, szpital dziecięcy w Olsztynie, koronawirus, medycy
Ruszyły szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. Przypominamy, jak się zarejestrować

Od piątku seniorzy, którzy ukończyli 80 rok życia mogą się zapisywać na szczepienia przeciwko COVID-19. Już niedługo ruszy rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV