Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez 5 godzin strażacy gasili nowy most. Czy opóźni to oddanie odcinka drogi S7?

Straż pożarna. Fot. Piotr Pawlik

Prawie 5 godzin trwało gaszenie pożaru na moście budowanym koło Ostródy w ciągu trasy S7 Warszawa-Gdańsk.

Rano, z nieznanych jeszcze przyczyn, zapalił się szalunek ze sklejki i elementów drewnianych. Strażacy gasili ogień z konstrukcji zbudowanego już mostu oraz z łodzi na jeziorze Pauzeńskim. Pożar zniszczył około 350 metrów kwadratowych szalunku.

Strażacy, podczas gaszenia ognia, musieli częściowo rozebrać konstrukcję. Użyli też kamer termowizyjnych, by upewnić się, że pożar został całkowicie ugaszony i nie zagraża budowanemu mostowi.

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Jeszcze nie wiadomo, czy pożar wpłynie na budowę i termin oddania mostu na trasie S7 do użytku. Firma, która buduje obiekt, prowadzi własne postępowanie wyjaśniające.

(PKarpiszen/LSadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, budowa, Ostróda, most
Na Warmii i Mazurach zniknie kolejne niebezpieczne miejsce. W Rozogach ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych 53 i 59

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit w asyście dyrektora olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosłaława Nicewicza symbolicznie wbili łopaty na placu budowy w...

Zamknij
RadioOlsztynTV